Оператор гуманітарного розмінування

Що означає термін «оператор з розмінування». Його основне призначення.

Оператор гуманітарного розмінування – це організація, яка бере участь у виявленні та знешкодженні мін та боєприпасів, що не вибухнули, з військових, гуманітарних чи комерційних причин.

Професіонали, які займаються протимінною діяльністю, відомі як «оператори гуманітарного розмінування», мають виняткові знання, кваліфікацію та документальні підтвердження.

Сертифікат відповідності процесу протимінної діяльності дозволяє як вітчизняним, так і іноземним компаніям брати участь у гуманітарному розмінуванні. Особи, відповідальні за проведення протимінних заходів, можуть бути: контролюючі органи центральної виконавчої влади, організації.

Облік операторів протимінної діяльності ведеться секретаріатом Національного органу з питань протимінної діяльності. Перелік операторів протимінної діяльності постійно оновлюється за результатами сертифікації.

Обов'язки оператора гуманітарного розмінування

  • Проведення нетехнічного та технічного обстеження потенційно небезпечних ділянок.
  • Обстеження місця, де є потенційно вибухонебезпечні об'єкти.
  • Підготовка документів після розмінування. Підвищення обізнаності населення про наслідки розмінування.
  • Перевірка територій, які були очищені від потенційно шкідливих предметів, та які будуть безпечні і доступні для використання населенням.

Які оператори гуманітарного розмінування працюють в Україні

1. «Асоціація саперів України».

2. «Demining Solutions».

3. The Halo Trust.

4. «ГК груп».

5. FREEWAYUA.

6. Фонд з протимінної діяльності в Швейцарії (FSD).

7. У справах біженців працює Рада в Данії (DRC).

8. Діє центр із розмінування територій, який належить дочірньому підприємству української компанії «Укроборонсервіс».

9. Держпідприємство «Укроборонсервіс».

Що таке розмінування? Гуманітарне розмінування в Україні

Розмінування є одним із п'яти основних компонентів протимінної діяльності. У широкому значенні воно включає дослідження, картографування і розмітку мінних полів, а також фактичне розмінування землі.

Сертифікат відповідності процесу протимінної діяльності дозволяє як вітчизняним, так й іноземним компаніям брати участь у гуманітарному розмінуванні. Особи, відповідальні за проведення протимінних заходів, можуть бути: контролюючі органи центральної виконавчої влади, організації. Цей спектр діяльності часто називають «розмінуванням».

Чим гуманітарне розмінування відрізняється від військового?

1. ГР спрямоване на повне розмінування, щоб зробити територію безпечною для цивільного населення;

2. Не допускає втрати саперів, тому оператор протимінної діяльності завжди повинен дотримуватись суворих стандартів безпеки;

3. Має переслідувати явно гуманітарну, невійськову мету.

Гуманітарне розмінування – це діяльність, яка призводить до усунення небезпеки вибухонебезпечних боєприпасів, включаючи технічне обстеження, картографування, очищення, маркування, документацію після очищення, зв’язок із населенням щодо гуманітарного розмінування та передачу зачищених територій. Виконують цю діяльність сертифіковані організації, які мають назву оператори гуманітарного розмінування.