Протимінна діяльність

Гуманітарне розмінування – комплекс заходів, які проводяться операторами протимінної діяльності з метою ліквідації небезпек, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, включаючи нетехнічне та технічне обстеження територій, складення карт, виявлення, знешкодження та (або) знищення вибухонебезпечних предметів, маркування, підготовку документації після розмінування, надання громадам інформації щодо протимінної діяльності та передачу очищеної території.

Етапи гуманітарного розмінування:

Заявка для розмінування території подається до Міноборони.

Нетехнічне обстеження території. Сапери виявляють наявність вибухонебезпечних елементів. Визначають, чи є територія небезпечною. Подають висновок до Міноборони.

Технічне обстеження. Сапери гуманітарного розмінування обстежують територію пошуковим обладнанням.

Розмінування території.

Утилізація мін і вибухонебезпечних боєприпасів, передача землі користувачеві.

Компанія Free Way – національний оператор, основною спеціалізацією якого є гуманітарне розмінування. У межах своєї діяльності здійснює заходи протимінної діяльності згідно з імплементованими в Україні міжнародними стандартами протимінної діяльності "IMAS", а саме:

Нетехнічне обстеження мінної обстановки території

Це метод, який допомагає у збиранні та аналізі даних про наявність, тип, розподіл мін та вибухонебезпечних боєприпасів без застосування технічних засобів. Нетехнічне обстеження території забезпечує прийняття рішень щодо пріоритетності районів перебування мін та вибухонебезпечних предметів шляхом надання фактів.

Технічне обстеження територій

Технічна розвідка мінної обстановки включає в себе збір та аналіз даних про наявність, тип, розподіл та навколишні умови знаходження мін та вибухонебезпечних предметів із застосуванням технічних засобів, щоб точніше визначити місце, де присутні міни та вибухонебезпечні боєприпаси, а де їх немає, для сприяння пріоритизації вивільнення земель та забезпечення прийняття рішень шляхом надання фактів.

Розмінування території

Розмінування полягає у здійсненні операцій виявлення, видалення або знищення мін та вибухонебезпечних боєприпасів, а для операцій з розмінування може також бути потрібне забезпечення доступу, діагностування, приведення в безпечний стан, остаточна утилізація та (у разі потреби) захисні роботи.

Очищення районів ведення бойових дій

Захід, спрямований на виявлення та знешкодження в певних районах, де велися бойові дії і які можуть включати оборонні позиції та місця, а також де були випущені або скинуті авіаційні чи артилерійські боєприпаси, зокрема касетні боєприпаси. Залежно від гуманітарних пріоритетів і необхідного землекористування, очищення районів ведення бойових дій може включати поверхневе і підземне розчищення.

Знешкодження / знищення мін та вибухонебезпечних залишків війни

Включає всі аспекти вибухонебезпечних пережитків війни (ВПВ), у тому числі виявлення та знешкодження боєприпасів, що не розірвалися, і кинутих вибухових речовин шляхом проведення операцій з розмінування. Виконання операції зі знешкодження та знищення ВПВ варіюється від відносно простих методик спалювання та відкритого підриву до дуже складних промислових процесів із залученням відповідних фахівців.