Фахівці «Вільний Шлях Є» пройшли курс підвищення кваліфікації

Нетехнічне обстеження територій (НТО) – перший, критично важливий етап гуманітарного розмінування. Від якості та ретельності проведеного НТО залежить не тільки подальший успіх протимінної діяльності, а й безпека саперів, що працюють на забрудненій ділянці, та мешканців громад, які живуть поряд.

Важливість проведення НТО за всіма протоколами – важко переоцінити, саме тому фахівці оператора протимінної діяльності «Вільний Шлях Є» не пропускають жодної можливості підвищити свій професійний рівень та пройти навчання.

Курс було організовано Geneva International Centre for Humanitarian Demining – GICHD та успішно реалізовано навчальний модуль з нетехнічного обстеження в рамках проєкту з розвитку сфери протимінної діяльності в Україні.

В ході навчання учасники дізнались про міжнародні стандарти IMAS у розблокуванні замінованих територій, та визначили, як їх можна використовувати в українському контексті. Також фахівці дізнались про тактику встановлення мін, повторили перелік ключових інструментів для проведення НТО та основні заходи безпеки, зокрема, надання першої медичної допомоги тощо. На практиці відпрацювали всі здобуті знання й вміння, та отримали сертифікати про успішне завершення курсу.