Машина для розмінування Armtrac 400

Державна служба з надзвичайних ситуацій України отримала першу машину розмінування Armtac 400 виробництва британської компанії Armtrac Ltd. Техніка закуплена коштом, зібраним у рамках програми підтримки України UNITED24.

Велика машина для розмінування британського походження, яка матиме вирішальне значення для безпеки людей у місцевості, яка була залишена російськими окупантами.

Знешкодження цих боєприпасів є трудомістким процесом, який може тривати поколіннями. Міни є жорстокою та смертоносною зброєю, адже вони можуть десятиліттями залишатися під землею, очікуючи, коли на них натрапить цивільна особа. Щорічно тисячі людей гинуть або отримують каліцтва від протипіхотних мін.

Для чого потрібні машини для розмінування

Машина для розмінування Armtrac 400 є найбільший розміновувач в лінійці спеціальної техніки від британської компанії Armtrac Ltd.

Armtrac 400 - це масивний броньований трактор з 3-метровим ковшом спереду, заповненим затупленими зубами, що обертаються на гідравлічних роторах.

Armtac-400 призначений для розчищення шляхів через мінні поля та забезпечує зачищення території за допомогою моторизованої ланцюгової системи для безпечного підриву мін. Завдяки 3-метровому румпельному ротору з гідравлічним приводом він здатний очищати 2400 квадратних метрів за годину (залежно від місцевості та досвіду оператора). З ефективною глибиною обробки 55 см Armtrac 400 призначений для знищення та протидії 10-кілограмовим протитанковим мінам.

Машина Armtrac 400 закуповується арміями Єгипту та США. Armtrac Ltd виробляє лінійку броньованих машин для розмінування із шести моделей, в тому числі одну Robot.

Головні переваги Armtrac-400 над іншими моделями машин для розмінування

Armtrac 400 чимось схожий на словацьку Bozena 5. Черв'ячний шнек (Mine Comb) перед машиною зрізає траву і закопується на 50 см під землю. Панель управління досить проста: два джойстики – для машини та для прикрученого ротора. Ідея полягає в тому, що під час руху ротор розмелює міну на глибині, не спричиняючи її спрацьовування.

Перевагою є також те, що машина розмінування Armtac 400 включає дистанційне керування на відстані до 800 метрів. Це дозволяє оператору залишатися на безпечній відстані, зберігаючи при цьому 100% контроль над усіма функціями машини, або, як альтернатива, з його повністю броньованою, звукоізольованою і кондиціонованою кабіною (оператор може вести докладний огляд операцій з розмінування «з висоти пташиного польоту» в повному комфорті та безпеці).

Armtrac 400 має телескопічну стрілу, до якої прикріплюються різноманітні набори інструментів для розмінування. Дану стрілу можна також подовжити для знешкодження мін і боєприпасів, які не розірвалися, у важкодоступних місцях, наприклад, на берегах річок і на схилах, залишаючись при цьому повністю нерухомим. Це унікальна особливість гусеничних машин Armtrac.

Характеристики машини Armtrac-400

Armtrac 400 – найбільший і найпотужніший автомобіль для розмінування у своєму класі.

Загальна вага 23 тонни, а максимальна швидкість – 7 км/год. Тобто, фактично машина зі швидкістю пішого кроку, як прогулянка, здатна знешкодити смугу шириною в кілька метрів. За годину вона може обробити близько 2 500 квадратних метрів території, а це як половина футбольного поля.

За допомогою 3-х метрового гідравлічного ротора можна зачистити понад 2 400 м2 території за годину, при цьому знешкоджувати вибухонебезпечні залишки на глибині 55 см. Має надійний захист від протитанкових мін вагою до 10 кг.

Armtrac 400 коштує приблизно півмільйона доларів, і Україна зібрала гроші за рахунок пожертв через United 24, платформу для донатів, яку підтримує уряд. Проблема мін в Україні збережеться на десятиліття, і протягом наступних кількох місяців планується придбати додаткові A400.

В Україні також є Armtrac A20T Mk2 з HALO Trust, який зараз проводить випробування своєї Rotary mine Comb.