Очищення українських земель від окупантських мін буде тривати навіть не роки, а десятиріччя. — президент України.

Як наголошує Глава держави Володимир Зеленський, для того, щоб українські землі повністю очистити від мін, потрібно щонайменше кілька десятків років. Російські загарбники покидають території України, і лишають після себе «подарунки» у вигляді боєприпасів і мін, які не розірвалися. Відеозвернення Зеленського у минулий четвер торкалося теми розмінування: «Я часто чув оцінки експертів, що розмінування України потребуватиме десятиліть. Але в нас немає часу стільки чекати. Деінде у світі це може тривати й десятиріччя, а ми повинні виконати це за кілька років!»

«Найважливіше — це будинки, об’єкти соціального значення, комунікації, а також дороги, тобто весь простір, який використовується людьми для життя. На жаль окупанти залишають міни усюди: і на лініях електропередач, і в будівлях підприємств, не кажучи вже про поля й ліси. Апогей мінного забруднення за весь час окупації це 300 тис. кв. км. І це тотально небезпечна для життя зона", — зазначив він. Президент також зауважив, що "українські сапери, піротехніки й всі, хто залучений до цієї операції проявили сьогодні справжній героїзм. Цифру в 300 тисяч вдалося скоротити більше ніж на 43 відсотки. І зараз територія, яка забруднена мінами, становить приблизно 170 тис. кв. км. Президент проінформував, що розмінування відбувається навіть в найскладніших місцях, таких, як Херсон, де бойові дії ще тривають і триватимуть. І перед відходом армія ворога ще додасть кількість мін.

Англомовні країни Великобританія, США та Канада підтримують Україну шляхом реалізації проєктів допомоги по розмінуванню. Вся структура ООН, Японія, а також країни Європи, такі як Австрія, Данія, Естонія, Норвегія, Швейцарія, Словаччина, Швеція також беруть участь в цій підтримці, за що я дуже вдячний. Будь-яка людина на планеті, яка підтримує Україну може зробити особистий внесок через платформу благодійності United24", — наголосив Зеленський. Саме завдяки цьому вже вдалося придбати першу машину, яка є найефективнішою в розмінуванні. Це - Armtrac 400, і вона просто зараз працює на території Харківщини. Лише за одну годину її механізм гарантує повне знешкодження мін на території 15 тисяч кв.м. Спочатку завжди зачищається зона вздовж лінії електропередач. Це робиться для того, щоб якнайшвидше відновити електропостачання. Зеленський окремо зауважив, що подібна техніка буде ще додаватися й додаватися, щоб прискорити звільнення земель, де повернули український прапор, від небезпечних боєприпасів та мін.