ООН: на цілковите розмінування українських територій можуть піти десятки років.
Найбільше ця проблема стосується територій, де тільки нещодавно повернули наш прапор. Стефані Трамбле, Заступник прессекретаря ООН заявила про це на брифінгу, якій відбувся в Нью-Йорку. Було озвучено про п'ять таких випадків на Харківщині. І це лише за перші два дні листопада. «На сьогодні цифри говорять про те, що за майже 11 місяців війни кілька сотень цивільних осіб загинули або дістали поранення внаслідок того, що спрацювали вибухові пристрої». — також зазначили на брифінгу. «Наприклад, коли ремонтували дорогу в Харківської області, а саме в Чугуївському районі, загинули двоє робітників. І ще двоє були поранені. Цей район нещодавно повернувся під контроль українського уряду. Прості люди, фермери, які відновлюють своє господарство на територіях, з яких вигнали окупантів, теж страждають. «За українськими даними це явище стає дедалі частішим», — наголосила представниця ООН.
Запобігати подібним трагедіям владі допомагають гуманітарні організації. Вони підвищують обізнаність населення про вибухонебезпечні пристрої. Що цікаво, Україна і до вторгнення вважалася країною, яка замінована найбільше у світі». — уточнили в ООН. Разом із партнерами ООН проінформували три мільйони людей у країні про небезпеку мін. Вони також надали допомогу по знешкодженню мін та підтримали постраждалих. На сьогодні знешкоджено понад 150 тис. вибухових пристроїв. На жаль земля України все ще всіяна мільйонами таких небезпечних боєприпасів. «На тотальне розмінування підуть кілька десятків років", — зазначила пані Трамбле.
Запобігати подібним трагедіям владі допомагають гуманітарні організації. Вони підвищують обізнаність населення про вибухонебезпечні пристрої. Що цікаво, Україна і до вторгнення вважалася країною, яка замінована найбільше у світі». — уточнили в ООН.
Разом із партнерами ООН проінформували три мільйони людей у країні про небезпеку мін. Вони також надали допомогу по знешкодженню мін та підтримали постраждалих. На сьогодні знешкоджено понад 150 тис. вибухових пристроїв. На жаль земля України все ще всіяна мільйонами таких небезпечних боєприпасів. «На тотальне розмінування підуть кілька десятків років", — зазначила пані Трамбле.