Оператор «Вільний Шлях» взяв участь у нараді Мінекономіки

На початку лютого 2024 у столиці відбулась 6-годинна робоча нарада представників Мінекономіки і національних операторів протимінної діяльності з метою розгляду питання щодо розвитку ринку послуг із протимінної діяльності в Україні.

Захід пройшов за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP), нараду очолив заступник Мінекономіки України Ігор Безкаравайний.

Учасниками зустрічі стали: Міністерство економіки України, UNDP, Центр протимінної діяльності України, ДССТ, Українська національна асоціація з гуманітарного розмінування. Також у події взяли участь оператори протимінної діяльності: «Вільний шлях», «Патрон Демайнінг», HALO Trust (Україна), ДП «Укроборонсервіс», «Sheriff Demining», «Handicap International», «Українські сервіси розмінування» та інші.

Одним із головних питань став процес спрощення та цифровізації системи сертифікації операторів протимінної діяльності. Ефективні цифрові рішення у цій сфері були напрацьовані кількома днями раніше, під час дводенного воркшопу, організованого Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

Окрему увагу на нараді було приділено ціноутворенню послуг з протимінної діяльності, категоризації земельних ділянок, що підлягають розмінуванню, і питанням організації процесу нетехнічного обстеження та знешкодження вибухонебезпечних предметів. Також на обговорення було винесено питання класифікації фахових термінів «сапер» і «демінер».