В Україні запроваджено нову професію – демінер

Ініціатором нововведень виступив оператор протимінної діяльності «Sheriff Demining», представники якого впевнені: затвердження нової професії не лише зможе закрити потреби держави у фахівцях із розмінування, але й позитивно вплине на безпеку мешканців громад, забезпечить їм безперешкодну життєдіяльність та підвищить ефективність реалізації інфраструктурних проєктів.

Директор напрямку SHERIFF Demining Євгеній Антипенко зазначає: «враховуючи ситуацію сьогодення на українському ринку праці, де критично мало спеціалістів із розмінування, першим рівнем нагальності для нас стало завдання забезпечити необхідну кадрову базу для здійснення робіт з розмінування. З погляду безпеки і відновлення життєвих умов для людей, які проживають на замінованих територіях, це стає нашим пріоритетом. Саме тому стандарт «демінер» і був запропонований до створення та адаптації».

Нові стандарти професії були детально окреслені на засіданні міжвідомчої робочої групи, в якій взяли участь Національне агентство кваліфікацій, представники Міністерства економіки України та ринку праці, освітні експерти та основні гравці у сфері протимінної діяльності, зокрема оператори та представники асоціацій.

Очоливши робочу групу SHERIFF Demining приступив до розробки проєкту. В ході процесу фахівці планують використовувати міжнародний досвід та стандарти, враховуючи специфіку потреб та умов ситуації в Україні під час військового стану.

Після первинного опрацювання та проведення публічних обговорень проєкт стандарту «Оператор з пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)» буде доопрацьовано з урахуванням отриманого зворотного зв’язку від громадськості, і оприлюднено для широкого загалу.

Оператор протимінної діяльності SHERIFF Demining відкритий до співпраці з партнерами та компаніями-донорами, що готові сприяти реалізації важливих проєктів гуманітарного розмінування задля забезпечення необхідними технічними засобами та сучасним технологічним захисним спорядженням саперів і демінерів.